fbpx
юридичні аспекти покупки квартири

Як не потрапити на юридичний гачок забудовника?

Гадаю, більшість з нас може поділитися історією родичів/друзів/знайомих, які стикнулися з тривалим будівництвом багатоквартирного будинку. І через подібні розповіді може зникнути будь-яке бажання вкладати кошти у новобудову. Та з іншого боку, не всім  хочеться купувати житло на вторинному ринку. То що ж робити в такій ситуації? Як не поповнити ряди тих, хто роками чекає на омріяні квадратні метри? Давайте розглянемо декілька важливих моментів.

Для початку з’ясуйте схему продажу, яку пропонує забудовник. Це може бути:

 • фонд фінансування будівництва;
 • створення інститутів спільного інвестування;
 • попередній договір купівлі-продажу квартири;
 • створення житлово-будівельного кооперативу.

Ви маєте повне право проконсультуватися з юристами щодо переваг того чи іншого варіанту. Крім цього, радимо надати фахівцю для ознайомлення договір, який укладатимете із забудовником. У ньому мають бути прописані усі нюанси, включаючи термін здачі в експлуатацію, коли, і як саме ви стаєте повноцінним власником квартири, ціну квартири, додаткові виплати (наприклад, за додаткові метри, які не були передбачені у проекті), умови розірвання та відповідальність сторін.

Варто також не полінуватися та перевірити документацію забудовника. І це можна зробити, навіть, не виходячи з дому. Отож, поцікавтесь:

 • Наявністю даних про забудовника в реєстрах (відсутність податкового боргу, дійсність юридичної особи. Дані знайдете ось тут: https://usr.minjust.gov.ua/ua/freesearch;
 • Документацією на саму будову:
  • містобудівні умови та обмеження забудови земельної ділянки, а також наявність договору оренди або акту на право власності. Зверніть увагу: чи призначена ця ділянка саме для житлової забудови;
  • декларація про початок або дозвіл на здійснення будівельних робіт (https://dabi.gov.ua/declarate/list.php);
  • установчі документи компанії-забудовника. Фірми з гарною репутацією (такі як «КромаксБуд») не боятимуться надати їх вам для ознайомлення.

 

І ще – гляньте, чи є сайт у забудовника (https://kromaxbud.com/), де потенційні покупці  житла зможуть побачити проект, візуалізацію об’єкту, а також документацію.

Ну, і будемо відверті – «сарафанне радіо» ніхто не відміняв, тим паче, у нашому маленькому місті. Почути відгуки про того чи іншого забудовника геть не зайве! Впевнені, що про «КромаксБуд» ви почуєте лише позитивне!

 

Відділ продажу: вул.. Руська 213 Б

Наші об’єкти:

ЖК Kromax Bud: вул. Руська 211.

ЖК Новий Проспект: Проспект Незалежності 137 А.

ЖК Center: вул. Н. Кобринської 7 Б.

Телефон для довідок 066 918 90 50, 098 918 90 50

Соціальні мережі
Останні новини

Зв'язатись з нашим менеджером